Ծրագիրը մեկնարկել է 2023 թվականի մարտին և ավարտվել 2024 թվականի հունիսին։
Արցախցի մեդիա ներկայացուցիչների հզորացման ծրագիրը իրականացվում է Լրագրողներ առանց սահմանի (RSF) աջակցությամբ: Այն մեկնարկել է 2023 թվականի նոյեմբերի 15-ին, ավարտվել է 2024 թվականի մարտի 31-ին։
Ծրագիրը մեկնարկել է 2023 թվականի հուլիսի 1-ին և ավարտվել 2023 թվականի դեկտեմբերին։
19. Տեղյակ լինելու իրավունք
Ծրագրի նպատակն է տեխնիկական օժանդակությամբ (գնահատում, խորհրդակցություն, փորձագիտություն) աջակցել Փորձագիտական խմբին «Հակակոռուպցիոն նոր ռազմավարությունը» մշակելիս: Ծրագրի շրջանակներում քայլեր են ձեռնարկվելու ապահովել Փորձագիտական խմբի եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների միջեւ ակտիվ փոխգործակցությունը: Վերոնշյալ նպատակներին հասնելու համար իրականացվելու են հետևյալ գործողությունները` Փորձագիտական խմբին տրամադրվել է տեխնիկական աջակցություն: Իրականացվել է 2003-07թթ հակակոռուպցիոն ռազմավարության իրագործման փուլում ձեռքբերումների գնահատում հետևյալ բնագավառներում` կրթություն, առողջապահություն, դատական և բանկային համակարգեր, հարկային և մաքսային ծառայություններ և այլն: Ծրագրի շրջանակներում տրամադրվել է խորհրդակցություն և փորձագիտություն հակակոռուպցիոն նոր ռազմավարության բովանդակային կողմի զարգացման համար: Հակակոռուպցիոն նոր ռազմավարության զարգացման և իրագործման առաջին փուլում իրականացվել են գործողություններ, որոնք կհեշտացնեին Փորձագիտական խմբի և քաղաքացիական հասարակության միջև փոխգործակցության հաստատմանը: