Ծրագիրը մեկնարկել է 2023 թվականի մարտին և ավարտվել 2024 թվականի հունիսին։
Արցախցի մեդիա ներկայացուցիչների հզորացման ծրագիրը իրականացվում է Լրագրողներ առանց սահմանի (RSF) աջակցությամբ: Այն մեկնարկել է 2023 թվականի նոյեմբերի 15-ին, ավարտվել է 2024 թվականի մարտի 31-ին։
Ծրագիրը մեկնարկել է 2023 թվականի հուլիսի 1-ին և ավարտվել 2023 թվականի դեկտեմբերին։
5. «Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքի իրավական պաշտպանությունը ՀՀ-ում
Ծրագիրն իրականացվել է Իրավական Նախաձեռնության (Բաց հասարակության ինստիտուտ) աջակցությամբ (Հունգարիա)
2002թ. նոյեմբեր – 2003թ. փետրվար
Այս ծրագրի նպատակն էր Հայաստանի Հանրապետությունում Տեղեկատվության ազատության վերաբերյալ օրենքի ընդունմանը նպաստելը: Ծրագիրը բաղկացած էր երկու փուլից`
ա) ստեղծել “Տեղեկատվության ազատության մասին” ՀՀ օրենքի նախագիծը մշակող աշխատանքային խումբ: Աշխատանքային խումբը մշակեց “Տեղեկատվության ազատության մասին” ՀՀ օրենքի նախագիծը` հետագայում ՀՀ Ազգային Ժողովի կողմից այն ընդունելու նպատակով:
բ) ՏԱ ոլորտի փորձագետների մի խումբ (7 հոգի), կազմված խորհրդարանական հանձնաժողովների երկու նախագահներից, մեկ պատգամավորից, ՀՀ ԱԺ երկու փորձագետներից և ՀԿ-ների երկու ներկայացուցիչներից, այցելեց Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետությունում գտնվող Բաց Ժողովրդավարության Խորհրդատվական Կենտրոն: 10-օրյա ուսումնական այցելության ընթացքում ՏԱ օրենսդրության քննարկման վերաբերյալ հանդիպումներ են կայացել Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության կառավարության, խորհրդարանի և ՀԿ-ների ներկայացուցիչների հետ: