ՏԱ բարեփոխումների փաթեթ 2009
Ինֆորմացիայի ազատության կենտրոնը ներկայացնում է տեղեկատվության ազատության օրենսդրության բարեփոխումների փաթեթը։ ՙՏեղեկատվության ազատության մասին՚ ՀՀ օրենքում առաջարկվող փոփոխություններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ, օրենսդրական փաթեթի նախագծի հիմնավորմանը կարող եք ծանոթանալ  այստեղ։ Առաջարկվող փոփոխությունները կարգավորում են մտցնում նաեւ տեղեկատվության տրամադրման վճարման հետ կապված հարաբերություններում։
Հայտարարություն «Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքի իրականացմանն ուղղված ենթաօրենսդրական ակտերին աջակցություն ցուցաբերելու վերաբերյալ
2006-Սեպտեմբեր-05
2006թ. սեպտեմբեր
1. Ներածություն
Տեղեկատվության ազատության մասին ՀՀ օրենքը, որը քաղաքացիական հասարակության անդամների և ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավորների տեղեկատվության մատչելիության իրավունքի իրականացմանն ուղղված համատեղ ջանքի արդյունք է, ընդունվել է 2003թ. սեպտեմբերի 23-ին: մանրամասն>>
ԻԱԿ մշակած օրինագծեր 2006
2006-Հունվար-10
ՆԱԽԱԳԻԾ
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ Օ Ր Ե Ն Ք Ը
«ՔԱՂԱՔԱՑԻԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Քաղաքացիական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (4 դեկտեմբերի 2001 թվականի, ՀՕ-272) 37-րդ հոդվածի երկրորդ մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր կետով.
«է1) «Տեղեկատվության ազատության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքին եւ այլ իրավական ակտերին համապատասխան տրամադրում է անհրաժեշտ տեղեկատվություն»:

FOI Draft Legislation 2009
The Freedom of information Center introduces new amendments' package on the FOI legislation. Amendments to the RA FOI Law can be accessible here.  Justification for the package can be downloaded here.
Statement of Support for Proposed Regulations to Implement Armenia’s Law on Freedom of Information
2006-September-05
September 2006
1. INTRODUCTION
Armenia’s Law on Freedom of Information, a joint effort by civil society actors and members of the National Assembly to enact the right of access to information, was adopted on 23 September 2003. This groundbreaking and progressive law provides for a right to access all information held by public bodies, as well as to information held by private organisations of public importance more>>
FOICA DRAFTED SUBLEGISLATION & AMENDMENTS 2006
2006-January-10
DRAFT
RA LAW “ON INTRODUCING CHANGES INTO
THE RA LAW “ON CIVIL SERVICE””
Article 1. To amend the second part of Article 37 of the RA Law “On Civil Service” (No. HO-272 as of 4 December, 2001) with a new paragraph of the following content:
“g1) provide necessary information in accordance with the Law of the Republic of Armenia “On Freedom of Information””.